Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/uskudarbocekilac/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

bocek ilaclama

Böcek ilaçlama doğru zeminde doğru ilaçlarla ve doğru haşerelerin, böceklerin üzerlerin de yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde hiçbir faydasını göremeyip tam tersi böceklerden kurtulmak yerine daha çok yayılarak evlerimizi ele geçirebilirler. Bir böcek sadece bir kez üremede milyonlarca yavru yapabilir ve bu yavrularına ve yumurtalarına ilaç hemen etki etmemektedir.

İlaçlama Yapıldıktan Kaç Gün Sonra Etkisini Gösterir ?

Böcek ilaçlama yapıldıktan sonra normal şartlarda bir haftada böceklerin azaldığını görebileceksiniz. Fakat dışarıdan evcil hayvan içeriye pire, böcek gibi şeyleri taşıyarak sorunu minimuma indirmez fakat düzenli ilaçlama yapılan yerde de haşere kolay kolay barınamaz ve evcik hayvan sayesinde içeriye gelebilir. Hayvanların tenleri ve derileri sıkı sert olduklarından üzerlerine yapışmaları çok rahat ve kolaydır. Sıvı ilaçlama yapıldıysa eğer ilk iki üç gün sorunun arttığını göreceksiniz onun açıklaması da ilacın çekim gücü olduğundan bütün böcekleri ilacın kokusuna gelerek yuvalarından ve barındıkları yerlerden çıkartarak bir kaç gün yuvalarından çıkmış haşere göreceksiniz. Üç, dört günün sonunda ise yavaş yavaş seyreldiğini görerek sorunu minimuma indirdiğinizin farkında olacaksınız ve her ay da veya üç ayda bir düzenli şekilde böcek ilaçlama yaptırıcağınızdan eminiz. Öyle böcekler var ki yere serdiğimiz halıdan bakteri oluşturarak kendi kendine üreme, çoğalacak haşereler vardır ve bunların önüne geçmek istiyorsanız bebeğinizin çoğumuzun rahatca halın üzerinde emeklediğini ve yuvarlanmasını istiyorsanız düzenli olarak böcek ilaçlama yapmanızda fayda vardır.

Böcek İlaçlama Neler İle Karşılaştığımda Yaptırmam Gereklidir ?

Böcek ilaçlamayı sadece evinizde gözünüzle böcek görerek değil sık sık aralıklar ila yaptırmanız da çok ciddi faydalar vardır. Gözümüzle göremediğimiz bir sürü böcekler vardır ve bazı böcekler evde ki elektrikten korkarak titreşimden korkarak evde saklanarak sadece evin sessizliğini ve titreşimin olmadığı zamanlarda yani kısacası sizlerin uyku aralarında yuvalarından çıkan böcekler vardır. Ve siz o böcekleri kolay kolay evinizde size gözükmeden yaşamaktadırlar. Evinizde sadece böcek olduğu süreçte ilaçlama değil evinizin ve sağlığınızı düşündüğünüz süreçte sıklıklarla böcek ilaçlama yaptıracaksınız ve evinizde ki baktarilerden kurtulacaksınızdır. Kısacası ayda bir ilaçlama yaptırmakta sizler için fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan İlaçlama Yöntemleri Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...

Yorum yapın

böcek ilaçlama bağcılar böcek ilaçlama istanbul