Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

İstanbul böcek ilaçlama şirketimiz bu şehir içerisinde haşere türleriyle ilgili tüm sorunlara çözüm getirmekte ve uzman adımlarla haşere sorunlarının çözümü konusunda destek sunmaktadır.

İstanbul Tahtakurusu İlaçlama çalışmaları söz konusu zararlı haşere türünün bir ortam içerisinde etkisiz hale getirilmesi amacıyla yapılır. Bu çalışmalar birçok detaydan oluşur ve söz konusu detayların farkında olabilmek için işin uzmanı olmak gerekmektedir.

TAHTAKURUSU ÖZELLİKLERİ

Tahtakuruları çok küçük yapılardadır. Yani boyları 4-5-6mm arasında değişkenlik gösterebilir. Bu kadar küçük olmaları nedeniyle çok kolay fark edilemezler.

Toplam olarak 6 tane ayağı bulunmaktadır. 2 adet de anteni bulunur. Birbirleri arasında iletişimi antenleri aracılığıyla sağlarlar. Antenler etkileşim araçlarıdır. Ayrıca tahtakurusunda kanat yer almamaktadır. Renkleri ise koyu kahverengidir. Renklerinden dolayı da onlara tahtakurusu denmektedir. Vücut yapıları ise elastik yapıdadır.

TAHTAKURUSU NASIL BESLENİR?

Tahtakurusu haşeresinin beslenme şekli dışarıdan bakıldığında hiç hoş değildir. Hatta bu durumu pirelere veya sivrisineklere de benzetebiliriz. Tahtakurusu, canlılar üzerinden deriye yapışarak kan emer ve bu yöntemle besin ihtiyacını karşılar. Hatta bu süreç günde 4 – 5- 6 kere tekrarlar. Birçok sefer kan emebilirler. Ayrıca bu durum çevreye çok kötü koku salgılamalarına neden olur. Tahtakurusu ilaçlama çalışmaları yapılmazsa bu haşereden korunmak çok zordur. Aksi bir yol yoktur.

TAHTAKURUSU NASIL ÇOĞALIR?

Tahtakurusu haşeresi diğer birçok haşere türü gibi yumurtalama yöntemiyle üremeye devam eden bir haşere olarak bilinmektedir. Yumurtalarını çevreye yayarak üremeye devam eder. Kan emdiği andan itibaren derhal yumurtalarını çevreye bırakmaya başlar. Üreme sürecine başlayan tahtakurusu üreme döngüsü bitene kadar toplam olarak 150-200 kadar yumurtayı çevreye bırakabilir. Söz konusu durum göz önünde bulundurulduğu takdirde tahtakurusunun ne kadar seri şekilde ürediği anlaşılabilir.

TAHTAKURUSU İLE MÜCADELE

Tahtakurusu olarak bilinen haşereyle mücadele etmek çok güçtür. Bu haşereyle mücadele etmek için sıvı ilaçlama çalışmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kokulu türde sıvı ilaçlama tekniğiyle mücadele edilen pireler çok tehlikeli haşerelerdir.

İstanbul Böcek ilaçlama firması olarak pire sorunlarına karşı sunduğumuz uzman, kaliteli ilaçlama hizmetleriyle birlikte haşere sorunlarını yaşadığınız ortamlardan atıyoruz.

No votes yet.
Please wait...
böcek ilaçlama bağcılar böcek ilaçlama istanbul